içinde ,

Reiki Nedir? Yaşam Enerjisi Reiki Hakkında Her Şey

Reiki

Reiki stresi azaltmak, rahatlamak ve iyileşmeyi desteklemek için kullanılan bir japon tekniğidir. Şifacının iyileştirici ellerini hastanın vücuduna yerleştirerek elinden yayılan ısıyla hastayı iyileştirmesi ve görünmeyen bir “yaşam enerjisi” nin içimizden aktığı ve hayatta olmamıza neden olan şeyin bu olduğu fikrine dayanır. Eğer birinin ‘yaşam enerjisi’ düşükse, o zaman hastalanma veya stres hissetme olasılığı daha yüksektir, eğer yüksekse sağlıklı ve mutlu olmaya yatkındır.

Reiki

Reiki Japonca da iki kelime birleştirerek oluşturulmuştur:

Rei:”Tanrı’nın Hikmeti veya Tanrı’nın Yüksek Gücü”

Ki:”Ruhsal olarak yönlendirilen yaşam gücü enerjisi.” anlamlarına gelmektedir.

Bu teknik, insanın içinden ve etrafından akan harika bir ışıltı gibi hissettirmektedir. Reiki, rahatlama ve huzur, güvenlik ve esenlik duyguları dahil olmak üzere birçok yararlı etki yaratarak beden, duygular, zihin ve ruhu tedavi eder. Birçok mucizevi sonucu vardır.

Reiki, ruhsal olarak iyileşmek ve kendini geliştirmek için herkesin kullanabileceği basit, doğal ve güvenli bir yöntem. Neredeyse bilinen her hastalığa iyileşme sürecinde yardımcı olmuştur ve daima yararlı etkileri görülmüştür. Ayrıca, yan etkileri hafifletmek ve iyileşmeyi desteklemek için diğer tüm tıbbi veya tedaviye yönelik tekniklerle birlikte çalışır.

Reiki

Reiki, öğrenmesi inanılmaz derece basit bir tekniktir.

Kullanımı her zamanki anlamda öğretilmez ancak bir Reiki dersi sırasında bu enerji öğrenciye aktarılır. Reiki’yi kullanma yeteneği, bir Reiki ustası tarafından verilen “uyumlama” sırasında aktarılır ve Reiki öğrencisi sonsuz olan bu ‘yaşam gücü enerjisini’ birinin sağlığını daha iyi hâle getirmek ve yaşam kalitesini arttırmak için kabul eder.

Kullanımı birinin entelektüel birikimine ya da ruhsal anlamda ne kadar gelişmiş olduğuna bağlı değildir ve bu nedenle Reiki’yi herkes kullanabilir. Her yaş gurubundan, her kesimden binlerce insana başarılı bir biçimde öğretilmiştir.

Reiki doğası gereği manevidir, bir din değildir.

Reiki tekniği

Hiçbir dogması yoktur ve Reiki’yi öğrenmek ve kullanmak için inanmanız gereken hiçbir şey yoktur. Aslına bakarsanız Reiki inançların hiçbiriyle bağlantılı değildir ve bir inancınız olsa da olmasa da çalışacaktır. Çünkü Reiki Tanrı’dan gelir. Birçok insan Reiki kullanmanın sadece entelektüel bir kavrama sahip olmaktan ziyade onların kendi dinleriyle daha alakalı olmalarını sağlayacak deneyim sağladığını fark ediyor.

Reiki bir din olmasa dahi yaşam için önemlidir ve diğerleriyle bir uyum içinde yaşamamızı destekler. Reiki doğal şifa sisteminin kurucusu Mikao Usui, barışı ve uyumu teşvik etmek için tüm kültürlerde neredeyse aynı olan belirli basit etik fikirlerin uygulanmasını önerdi.

Reiki’yi geliştirdikten birkaç yıl sonra bir meditasyon sırasında Mikao Usui, Reiki uygulamasına Reiki İdeallerini eklemeye karar verdi. İdealler Mikao Usui’nin hayran olduğu Japonya imparatoru Meji’nin beş ilkesinden geldi. İdealler, Usui Reiki’ye ruhsal dengeyi eklemek için geliştirildi. Amaçları, insanların bilinçli olarak kendini geliştirmeye karar vererek ruhu iyileştirmenin Reiki şifa deneyiminin gerekli bir parçası olduğunu anlamalarına yardımcı olmaktır.

Reiki

Reiki enerjisin kalıcı sonuçlara sahip olabilmesi için hasta iyileşmesinin sorumluluğunu üstlenmeli ve bunda aktif rol almalıdır. Bu nedenle Usiu’nun Reiki sistemi Reiki enerjisinden daha sık kullanılmaktadır. Eksiksiz bir sistem olması için kendini geliştirmeye yönelik aktif bir taahhüt de içermelidir. Bu ideallar hem merhametli bir yaşam sürmek hem de kendi değerlerimizi hayatımıza uygulamak için kullanabileceğimiz değerli erdemlerdir.

Mutluluğu davet etmenin gizli sanatı

Tüm hastalıkların mucizevi ilacı

Yalnızca bugün için, öfkelenme

Endişelenme ve şükranla dolu ol

Kendini işine ada. İnsanlara kibar ol

Her sabah ve her akşam ellerini açarak dua et

Kalbinden gelen sözlerle dua et ve bu kelimeleri söyle

Beden ve zihnin iyileştirilmesi için Usui Reiki Tedavisi

Kurucu,

Usiu Mikao


Erva KOÇAK


Bunlar da ilginizi çekebilir

Uzaydaki Güneş Enerjisi Santralleri Enerji İhtiyacımıza Cevap Olabilir.

Koreli Bilim İnsanları Telefona Entegre Edilebilen “Görünmez Güneş Paneli” Üretti

Düz Bir Karın ve Şişkinliği Azaltmak İçin 10 Tavsiye

Enerji Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Rembrandt

Rembrandt Kimdir? Ünlü Ressam Rembrandt van Rijn’in Yaşam Öyküsü

Pablo Neruda

Pablo Neruda Kimdir? Şilili Şair Neruda Hakkında Her Şey