Şartlar ve Koşullar

Bibaktim.net, BİLİM, TEKNOLOJİ, EĞLENCE, SPOR, SAĞLIK, KÜLTÜR & SANAT, ASTROLOJİ, SEYAHAT, MACERA, EKONOMİ & İŞ, EV & BAHÇE gibi farklı alanlarda haberler, analizler, yorumlar ve öneriler sunan bir platformdur. Portalımızda yer alan içerikler, portalımızın editörleri, yazarları veya üçüncü taraf kaynakları tarafından oluşturulmaktadır. Portalımızda yer alan içeriklerin doğru, güncel ve tam olduğuna dair herhangi bir garanti vermemekteyiz. Portalımızda yer alan içerikler sadece bilgi verme amaçlıdır.

Telif Hakkı

Portalımızda yer alan içeriklerin telif hakkı portalımıza veya ilgili içerik sağlayıcılarına aittir. Portalımızda yer alan içerikleri izinsiz olarak kopyalamak, çoğaltmak, dağıtmak, yayınlamak veya ticari amaçlarla kullanmak yasaktır.

Kullanıcı Yükümlülükleri

Portalımızı kullanarak aşağıdaki hususları kabul etmiş olursunuz:

  • Portalımızda yer alan içerikleri kişisel ve ticari olmayan amaçlarla kullanabilirsiniz. Portalımızda yer alan içerikleri kopyalamak, çoğaltmak, dağıtmak, yayınlamak veya ticari amaçlarla kullanmak yasaktır.
  • Portalımızda yer alan içeriklere dayanarak herhangi bir karar almadan önce kendi araştırmanızı yapmalı ve uzman danışmanlık almalısınız. Portalımızda yer alan içeriklerin kullanımından veya güvenilirliğinden kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu değiliz.
  • Portalımızda yer alan içerikleri kullanırken Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve uluslararası sözleşmelere uygun hareket etmelisiniz. Portalımızda yer alan içerikleri kullanarak herhangi bir yasa dışı veya zararlı eylemde bulunmak yasaktır.
  • Portalımızda yer alan içerikleri kullanırken portalımızın güvenliğini veya işleyişini bozacak veya engelleyecek herhangi bir davranışta bulunmak yasaktır. Portalımızda yer alan içeriklere ulaşmak için herhangi bir otomatik sistem, yazılım veya cihaz kullanmak yasaktır.

Sorumluluk Reddi

Portalımızda yer alan içerikler “olduğu gibi” ve “bulunduğu gibi” sunulmaktadır. Portalımızda yer alan içeriklerin doğru, güncel, tam, performanslı veya uygun olduğuna dair herhangi bir ifade veya garanti vermemekteyiz. Portalımızda yer alan içeriklerin kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu değiliz.

Sınırlı Sorumluluk

Portalımızda yer alan içeriklerin kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarar veya kayıptan dolayı portalımızın veya ilgili içerik sağlayıcılarının sorumluluğu, yasaların izin verdiği ölçüde sınırlıdır. Portalımızın veya ilgili içerik sağlayıcılarının, dolaylı, özel, tesadüfi veya cezai zararlar dahil olmak üzere hiçbir türden sorumluluğu yoktur.

Değişiklik Yapma Hakkı

Portalımızın işleticisi olarak, bu koşulları ve şartları istediğimiz zaman değiştirme hakkını saklı tutarız. Bu koşullarda ve şartlarda yapacağımız herhangi bir değişiklik portalımızda duyurulacak ve değişiklik tarihinden itibaren yürürlüğe girecektir. Portalımızı kullanmaya devam etmeniz, değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Uygulanacak Kanun ve Yetkili Mahkeme

Bu koşullar ve şartlar, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre düzenlenmiş ve yorumlanacaktır. Bu koşullar ve şartlarla veya portalımızla ilgili olarak çıkabilecek her türlü anlaşmazlıkta Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri yetkilidir.