içinde

Megan Fox Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 20 Şey

Megan Fox, “Transformers” serisindeki rolüyle tanınan bir aktris.

Megan Fox

Megan Fox, 2007 yapımı “Transformers” filminde Mikaela Banes rolüyle ün kazandı, birçok derginin kapaklarını süsledi ve filmin galasından kısa bir süre sonra da “dünyanın en seksi kadını” unvanını aldı. 34 yaşındaki oyuncu o zamandan beri “Jennifer’ın Vücudu”, “Ninja Kaplumbağalar” gibi ve daha birçok projede yer aldı. Birçok dil konuşabilmesinden, Walmart mağazasına girmesini engelleyen hırsızlık olayına kadar, insanların Fox hakkında muhtemelen bilmediği pek çok şey var. Megan Fox, 2007 yapımı “Transformers” filminde oynadıktan sonra, Tennessee doğumlu aktris bir gecede ün kazanmaya başladı.

Fox çok hızlı bir şekilde, birkaç isim vermek gerekirse GQ UK, Elle ve Maxim gibi dergilerin kapağında yer almaya başladı. Hatta erkek dergisi FHM Online’ın 2008’de yaptığı okuyucu anketi tarafından “dünyanın en seksi kadını” seçildi. “Transformers” filmlerinde küresel bir başarı elde ettikten sonra, oyuncu “Jennifer’ın Vücudu” ve “Ninja Kaplumbağalar” gibi projelerde yer almaya devam etti. Şimdi 34 yaşında olan Fox, oyunculuk yapmaya ve kocası aktör Brian Austin Green ile üç çocuğuna bakmaya devam ediyor. Ve birçok insan ekrandaki rolleri sayesinde Fox’u tanıyormuş gibi hissetse de, aktristde çizgi roman sevgisinden birçok dili konuşma yeteneğine kadar göründüğünden çok daha fazlası var.

İşte oyuncu Megan Fox hakkında bilmediğiniz 20 şey.

Fox, Tennessee’nin kırsal kesiminde büyüdü.

Megan Fox

Megan Fox, Tennessee’de doğdu. Oyuncu, Oak Ridge, Tennessee’de doğdu ve Rockwood’da büyüdü, GQ İngiltre’ye 2009’da verdiği röportajında büyüdüğü yeri “yarı dağ kasabası, çok kırsal” olarak tanımladı. “Babam ördek avlardı ve annem pişirirdi” diye hatırlayarak, “Gerçekten mütevazı yaşıyorduk. Çok az paramız vardı.” Şartlı tahliye memuru olan babasıyla, annesi 3 yaşındayken boşandı.

Küçük yaştan itibaren oyuncu olmak istiyordu.

Megan Fox, her zaman oyunculuğa girmek istediğini söyledi. “2 yaşımdan beri oyuncu olmak istiyordum. Annem, yapmak istediğimi söylediğim tek şeyin bu olduğunu söyledi. 4 ya da 5 yaşımdayken ‘Oz Büyücüsü’nü izledim ve bir yıl boyunca annemin bana Dorothy demesini istedim. Annem bana Dorothy’nin gerçek olmadığını, onu bir aktrisin oynadığını açıkladığında, oyuncu olmaya karar verdim, “dedi The New York Times ile 2009’da yaptığı röportajda.

Fox, 15 yaşındayken “Bad Boys II” de figürandı.

Megan Fox “Bad Boys II” de 15 yaşındaydı. Fox, 15 yaşındayken 2003 yapımı “Bad Boys II” filminde figüran olarak rol aldı, Jimmy Fallon ile yaptığı röportajda söyledi. “Bir kulüp sahnesini çekiyorlardı ve beni içeri aldılar. Yıldız çizgili bikini ve kırmızı kovboy şapkası ve on beş cm topuklu giyiyordum.” Fox reşit olmadığı için barda oturamamış ya da eline bir içki verilememiş, bu yüzden yönetmenin dansını şelalenin altında çektiğini söyledi.

Megan Fox

“Transformers” yönetmeni Michael Bay ile kavga etti.

Megan Fox, “Transformers” da Mikaela Banes’ı canlandırdı. Fox, 2007 yapımı “Transformers” filmindeki rolü ve 2009 yapımı “Transformers: Revenge of the Fallen” filmindeki Mikaela Banes rolüyle tanındı. Wonderland Magazine ile 2009 yılında yaptığı röportajda oyuncu, filmlerin yönetmeni Michael Bay ile bir tartışma başlattı.

“O Napolyon gibi anılmak ve çılgın, rezil deli adam itibarı yaratmak istiyor. Setlerinde Hitler gibi olmak istiyor ve gerçekten öyle. Bu yüzden onunla çalışmak bir kabus ama onu setten uzaklaştırdığınızda ve yönetmen modunda olmadığında, kişiliğinden gerçekten keyif alıyorum çünkü o çok garip biri, çok ilginç şekilde garip. Hiçbir sosyal becerisi yok. Ve onu izlemek çok hoş. Gerçek hayatta savunmasız ve kırılgan ama sette tam bir zorba. ”

Birkaç ay sonra The New York Times’a yaptığı açıklamada, söylediklerinin kendisi ve Bay arasında uzun süreli bir çatışmaya yol açtığını söyledi. Ve cevap olarak, “Transformers” ekibi, Fox’un yorumlarına yanıt veren açık bir mektup yayınladı ve ona “sınıfsız, kötü ve samimiyetsiz —- diyelim mi?” Dedi. “Kendimi bütün bu karmaşanın içinde buldum, ama önemli değil. Ekibin mektubunda benim hakkımda söylediklerinin doğru olmadığını biliyorum, ancak Bay onun hakkında söylediklerimden bazılarından memnun değil. Birinin beni savunmasını, ‘Bu doğru değil’ demesini bekliyordum ama kimse yapmadı. Sanırım kadın olduğum için. Beni orda resmen döverek ölüme terk ettiler,” dedi New York Times’a.

Megan Fox

Bay ve Fox sonunda aralarını düzelttiler ve 2014 yapımı “Ninja Kaplumbağalar” filminde birlikte çalıştılar. “İki yıl süren olumsuz baskının üstesinden gelmek zorunda kaldım. Hollywood’dan atıldığıma dair bir algı var. Olumlu olan şey, beni çok iç gözlem yapmaya ve “Bu durumda tamamen haklı değildin” diyerek ilerlemeye zorlamasıydı. Ona ulaştım ve çok samimi bir görüşme yaptık. O andan itibaren aramız düzeldi, “dedi 2016’da The New York Times.

Fox, tatlıya aşırı düşkün olduğunu itiraf etti.

Megan Fox, pişmemiş tatlıları yemeyi tercih ettiğini söyledi. “Kötü bir tatlı bağımlılığım var ve tonlarca pişmemiş şey yiyorum. Hamur. Yumuşak şekerleme. Browni karışımı. Kek karışımı. Gıda zehirlenmesine sebep olacak noktaya kadar yiyorum, “dedi Wonderland Magazine 2009’da.

Oyuncu, Jennifer’ın Vücudu’ndaki rolü için kilo vermeye çalışırken hastalandı.

Megan Fox, “Jennifer’ın Vücudu” nda rol aldı. Fox, 2009’da GQ İngiltere’de “13 kilo civarı kaybettim” dedi. “Film için kilo veriyorum” gibiydim. “Oyuncu, korku komedi filminde et yiyen bir zombi olan Jennifer’ı canlandırmaya hazırlanıyordu. “Kendime çok iyi olduğumu söylüyordum, bu çok çirkin, gülünç ve doğru değildi. Ama sonunda hastalandım ve saçlarım dökülmeye başladı ve ‘Ah, s — dedim. Bunu yapamam”.

Megan Fox

Rol için hazırlanırken hastalanmasına rağmen Fox, “Jennifer’ın Vücudu” nun en sevdiği proje olduğunu söyledi.

“Hayranlarımın çoğunun, şimdiye kadar yaptığım en sevdikleri proje. Bu, şimdiye kadar yaptığım en sevdiğim proje, “dedi Entertainment Tonight ile 2019 röportajında. “Demek istediğim, gerçekten beğendiğim başka filmlerim de var. ‘Ninja Kaplumbağalar”da da çalışmayı sevdim. “New Girl” üzerinde çalışmayı da çok sevdim. Ama bu, hayatımın o anında büyülüydü ve mükemmel uyumluydu beim için. ”

Aktris, pek arkadaşı olmadığını ve asla “sevgi kelebeği” olmadığını söyledi.

“Rekabetçi, kıskanç ya da kinci olmadığım için kendimi bir ‘kız arkadaş’ olarak görüyorum, ama tonlarca kadın arkadaşım yok –  sadece bir tane var. Adı Mindy ve yüz bakımı uzmanı” diye anlattı aktris Ağustos 2014’te Cosmopolitan’a verdiği demeçte “Çok fazla erkek arkadaşlarım da yok. Asla sevgi kelebeği olmadım. Kendimi yalnız veya birbaşıma hissetmiyorum. Gerçekten harika bir arkadaşım var ve tek ihtiyacım olan bu. ”

Fox’un kısa ve geniş baş parmakları var.

Megan Fox

Megan Fox’un başparmakları dikkat çekiyor. New York Daily News, durumun bradidaktili yani el ve ayak parmaklarında anormal kısalık olarak adlandırıldığını bildirdi. Ayrıca, durumun kalıtsal olma eğiliminde olduğunu da bildirdi.

Aktris, gençken hırsızlıktan dolayı yakalandıktan sonra Walmart’ta yasaklandı.

Megan Fox hırsızlık yaparken yakalandı. Fox’un Digital Spy ve Daily Express’e göre, gençken Walmart’tan makyaj malzemesi çalmaya çalıştığı bildirildi. Daily Express’e göre, “Yasağın ömür boyu olup olmadığını bilmiyorum, ancak 14 veya 15 yaşımdayken bir Walmart mağazasından Mary-Kate ve Ashley Olsen kozmetik malzemelerini çalmaktan yakalandım ve mahkum edildim” dedi. “Beni mahkemeye götürdüler ve iki seçeneğim vardı ve ben ikinci seçeneği seçtim, Noel için hediye paketlemek harikaydı, gerçek bir ceza değildi. Diğeriyse, bana Walmart’tan bir şey çaldığımı belirten bir tabela takıp üç gün boyunca Walmart’ın önünde durduracaklardı. ”

Uçma korkusunu yatıştırmak için uçaklarda Britney Spears dinliyor.

Megan Fox

Megan Fox uçmayı sevmiyor. “Bir Britney Spears albümünü dinlerken ölmenin kaderim olmadığını kesin olarak biliyorum. Bu yüzden onu uçarken iPhone’uma eklerim çünkü Britney dinlediğim sürece uçak kaza yapmaz. 20 yaşıma geldiğimde uçma korkum başladı. Birdenbire uçaklara binmekten korkmaya başladım. Bununla başa çıkmanın yollarını bulmalıydım, “diye açıkladı TBS’nin” Conan “bölümünde.

Oyuncu ayrıca Wonderland Magazine ile 2009 röportajında daha nadir görülen korkularından birini daha açıkladı. “Gazetelere dokunmaya dayanamıyorum. Üstünde tabaka bulunan her şey iyidir. Gerçekten kuru bir kağıda, dokunamıyorum. Bana ürperti veriyor. Kara tahtaya çizilen çiviler gibi. Of. Veya kağıt mendil gibi. İnsanlar bana böyle kuru şeylerle dokunamazlar. Gerçekten üzülüyorum bu duruma. Dokunamamam o şeyin ne kadar kuru olduğu ile ilgili bir şey. Bunlar benim temel korkularım “dedi.

Fox, zihinsel sağlığıyla mücadele ettiğini ve vücudu hakkında “tamamen, his olarak güvensiz” olduğunu söyledi.

Megan Fox

Wonderland Dergisi’ne Marilyn Monroe’nun hayatıyla ilgili yazılan neredeyse her kitabı okuduğunu söyledikten sonra, duygusal zorluklar yaşayan rahmetli aktrisin kaderi ile benzer bir kaderi olabileceğinden endişelendiğini açıkladı. “Belirsiz bir kişilik olduğumu düşündüğüm fikriyle sürekli mücadele ediyorum. Ya da hafif şizofreni nöbetlerim olduğunu. Kesinlikle bir tür zihinsel problemim var ve ne olduğunu tam olarak belirleyemedim. O yöne kolayca gidebileceğimi hissediyorum ve bu konuda bilinmesi gereken her şeyi bilmem gerekiyor çünkü bunun benim başıma gelmesini önleyeceğini hissediyorum, “diye açıkladı Fox.

Ertesi yıl, Cosmopolitan’a kişiliğine güvendiğini ancak fiziksel görünümü hakkında “tamamen, his olarak olarak güvensiz”, “kendinden nefret eden”, “içe dönük” ve “sinir hastası” olduğunu söyledi.

Kilisede farklı dilleri konuşmayı öğrendi.

Megan Fox, farklı bir çok dilde konuşabildiğini söyledi. Oyuncu, Esquire’a 8 yaşındayken kilisede farklı dillerde konuşmaya başladığını söyledi. “Odada enerji o kadar yoğun ki, her şey olabilirmiş gibi hissediyorsunuz” dedi. “Büyülü, çılgın şeyler olduğunu gördüm. İyileşen insanları gördüm. Şimdi bile, gittiğim kilisede, Şükür ve İbadet sırasında belki başka dillerde konuşmaya hazırlandığımı hissediyordum ve onu kapatmak zorunda kaldım çünkü konuşmaya başlarsam veya bağırmaya başlarsam o kilisenin ne yapacağını bilmiyorum. ”

Aktris, farklı dillerde konuşmayı “kafanızın tepesinden gelen çok enerji” olarak tanımladı. “Deli gibi konuştuğumun farkındayım – ve sonra tüm vücudunuz bu elektrik akımıyla doluyor. Ve sadece konuşmaya başlıyorsun, ama düşünmüyorsun çünkü ne söylediğine dair hiçbir fikrin yok. Kelimeler ağzından çıkıyor ve onu kontrol edemezsin. Buradaki fikir, bunun yalnızca Tanrı’nın anlayacağı bir dil olmasıdır. Cennette konuşulan dildir. Buna ‘Kutsal Ruh’u elde etmek’ deniyor” dedi.

Megan Fox

Fox, uyuşturucudan veya içmekten hoşlanmadığını çünkü “kontrolden çıkmış” hissetmesine neden olduğunu söyledi. “Vücudumu kontrol ettiğimi hissetmek zorundayım. Ve ne düşündüğünüzü biliyorum, ‘O zaman neden kiliseye gidip farklı dillerde konuşmak isteyeyim?’ Anlamalısınız beni, orada kendimi güvende hissediyorum. Tanrı’nın elinde güvende olduğuma inanmak için yetiştirildim. Ama kendimi tek başıma güvende hissetmiyorum” diye açıkladı.

Oyuncu olmadan önce bir smoothie dükkanındaki işi için dev bir muz gibi giyinirmiş.

2012 yılında “The Ellen DeGeneres Show” a çıktığı sırada Fox, oyunculuk dünyasına girmeden önceki işinden bahsetti. “Florida’da küçük bir smoothie dükkanında çalıştım ve çoğunlukla kasanın arkasında duruyordum. Haftada bir, genellikle Cuma günleri, bir meyve ya da bir meyve parçası gibi giyinmek ve dışarı çıkıp otoyolun kenarında durmak zorunda kaldım “dedi. “Ben dev bir muzdum.”

Oyuncu, erkek merkezli web sitelerinde o kadar dikkat çekiyordu ki, 2009’da bir günlüğüne onu boykot ettiler.

Megan Fox

Megan Fox, “Transformers” daki rolüyle ün kazandı. Şöhret kazanırken Fox, GQ UK, Elle, Maxim ve daha fazlası dahil olmak üzerebirçok derginin kapağında yer aldı. NBC Washington’a göre, Ağustos 2009’da Ask Men ve Just a Guy Thing gibi erkek odaklı web siteleri “Megan Fox medya karartması günü” düzenlemeye karar verdi, çünkü NBC Washington’a göre aktris çok fazla ilgi görüyordu. “Başka bir genç oyuncuya dikkati çekmenin zamanı geldi. TheBachelorGuy.com’dan Eric Rogell, NBC Washington’a verdiği demeçte, Megan’ın en son oje rengini konuşmaya bir günlük ara veriyoruz ve bunun yerine başka bir ‘Next Big Thing’i tanıtıyoruz.

Kolunda Marilyn Monroe’nun yüzünün dövmesi vardı ama daha sonra onu sildirdi.

Megan Fox’un Marilyn Monroe dövmesi vardı. Sildirmeye karar vermeden önce ön kolunda rahmetli bombanın yüzünün büyük bir görüntüsü vardı. “Onun hakkında okumaya başladım ve hayatının inanılmaz derecede zor olduğunu anladım. Geleceğiniz için bir şeyi hayal ettiğinizde olduğu gibi. Bu kadar olumsuz bir şeyi hayal etmek istemedim, “dedi Esquire’a 2013’te. Fox, “O zamanlar güçlü değildi. Lindsay [Lohan] gibiydi. Güvenilir olmayan, neredeyse sigortalanamayan bir oyuncuydu … Dünyadaki tüm potansiyeline sahipti ve israf edilmişti. Onun ayak izlerini takip etmekle ilgilenmiyorum. ”

Geçmişte kadınlarla olan ilişkileri hakkında açıldı ve Olivia Wilde ve Jenna Jameson gibi ünlülere aşık olduğunu açıkladı.

Megan Fox

Megan Fox, Nikita adında bir kadınla bir ilişkisi olduğunu söyledi. GQ ile 2008 röportajında Nikita adında bir kadınla olan ilişkisinden bahsetti. “O yıl erkek arkadaşım benden ayrıldı ve ben – ah adamım; pardon anne! – Body Shop’ta [Sunset Bulvarı’ndaki bir striptiz kulübü] çalışan bu kıza aşık olduğuma karar verdim. Ona beni sevdirmeye karar verdim ve Nikita adında bir striptizci olan bu kızla bir ilişki kurmak için uğraştım, “diye açıkladı.

Fox devam etti, “Her zaman oradaydım – oraya tek başıma giderdim. Eşyalarını satın aldım – parfüm, vücut spreyi, kız şeyleri işte. Garip orta yaşlı evli bir adama dönüştüm. Nikita’yı kurtarma ihtiyacım olduğunu hissettim. Onu tanımak için kucak dansları yapardım ve ona harika olduğunu düşündüğüm küçük ilham verici sözler söylerdim – “Yapabilirsin, bundan daha iyisin!” Onun orada olmasını istemiyordum. ”

Oyuncu, LGBTQ topluluğunun bir üyesi olarak tanımlanmadığını açıkladı. “Bence tüm insanlar her iki cinsiyete de ilgi duyma yeteneği ile doğarlar. Demek istediğim, kendimi bir kızla bir ilişki içinde görebiliyordum. Olivia Wilde o kadar seksi ki çıplak ellerimle bir dağ öküzü boğmak istememe neden oluyor. Resmen büyüleyici. Ve son zamanlarda Jenna Jameson’a takıntılıyım ama … Maalesef, “dedi.

Fox çizgi romanları çok seviyor ve hatta kendi çizgi romanını çiziyor.

Megan Fox

“Kız kardeşim ben çocukken çizgi roman topluyordu, bu yüzden ona takıntılıydım. Ve çizmeyi gerçekten seviyorum, bu yüzden çizgi roman yapan birçok sanatçıya takıntılıyım. Bu sadece iyi bir dünya. Kendimi iyi hissettiriyor. Comic-Con’u seviyorum. “Ninja Kaplumbağalar”ı da sevdim. Çocukluğumun çok büyük bir parçasıydı. Bu işten keyif alıyorum. Bundan insanların nasıl zevk alamadığını bilmiyorum, “dedi 2009’da Entertainment Weekly. Oyuncu ayrıca Jimmy Kimmel ile yaptığı röportajda en sevdiği çizgi romanları “Witchblade”, “Fathom” ve “Gen 13” olarak listeledi.

“Love the Way You Lie” şarkısının müzik videosunda başrol oynadı.

Fox, 2010 yılında Eminem ve Rihanna’nın şarkısının klibinde Dominic Monaghan ile birlikte rol aldı. Kötü giden ilişkileriyle mücadele eden bir erkek ve kadını oynadılar. Video, aile içi istismarın gösterilmesi nedeniyle eleştirmenlerden karışık tepkiler aldı.

Megan Fox

O ve kocası Brian Austin Green, “Hope & Faith” setinde tanıştı.

Megan Fox ve Brian Austin Green 2010’dan beri evliler. Fox ve Austin ilk olarak aktör “Hope & Faith” sitcomunun bir bölümünde oynadığında tanıştı. O sırada Fox 18 yaşındaydı ve eşi ise 30 yaşındaydı. Fox, The New York Times Magazine’e “Onu hemen sevdim,” dedi. “Herkes monitörün etrafında bir sahne izliyordu ve Brian yanlışlıkla bacağıma dokundu. İçimden ve her yönden bana doğru gelen gerçek bir elektriğin beni çarptığını hatırlıyorum. Büyüleyiciydi. 2010’da evlendiler ve şimdi üç tane çocukları var: Bodhi, Noah ve Journey.

Ece ULUSOY


Bunlar da ilginizi çekebilir

En İyi 25 Fantastik Film Listesi!

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika Film İncelemesi

Size Her Şeyi Sorgulatacak 15 Psikolojik Gerilim Filmleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Martin Luther King

Martin Luther King – Gün, Kimdir, Ne Yapmıştır, Suikasti ve Hayatı

Psikiyatrist

Psikiyatri Nedir, Psikiyatrist Kimdir, Psikiyatristler Ne Yapar?