içinde

Hafta Hafta Hamilelik | Gebeliğin 25 ila 28. haftası Neler Yaşanıyor?

Hafta Hafta Gebelik
Hafta Hafta Gebelik

Merhabalar sevgili okurlar, sizler için daha önce; Hamileliğin 1.Trimester2.Trimester3.Trimester dönemleri ve gebeliğin 0 ila 8 hafta9 ila 12 hafta, 13 ila 16 hafta, 17 ila 20 hafta, 21 ila 24 hafta neler yaşandığını paylaştık dilerseniz linklerden ulaşabilirsiniz. Şimdi ise biraz daha minimize ve detaylı hali olan hafta hafta hamilelik dönemlerinden 25 ila 28 hafta arasında yaşananları sunacağız. Keyifli okumalar dileriz.

Hamilelikte 25. Hafta

25.hafta
25.hafta

Bebeğiniz artık dokunuşlara ve seslere daha çok tepki vermeye başlar. Yüksek sesler bebeğinizin zıplamasana ve tekme atmasına sebep olabilir. Bu tepkiler irkilme tepkileridir. Sesinize tepki vereceklerdir. Bebeğiniz ile konuşun ve ona şarkı söyleyin, partnerinizin de bebeğe konuşmasını veya şarkı söylemesini de isteyebilirsiniz.

Bu aşamada bebeğiniz amniyotik sıvıya idrar bırakıyor. Bu durum bebeğinizin hıçkırık tutmasına ve her hıçkırığında sizi sarsmasına sebep olabilir. Göz kapakları açılmaya başlar ve göz kırpmaya başlarlar. Göz rengi ise doğduktan birkaç hafta sonrasına kadar kesinleşmeyecektir. Bebeğinizin kalp atışı dakikada 140 a kadar yavaşlamıştır. Ama hala sizin kalbinizden daha hızlı atmaktadır.

Hamilelikte 26. Hafta

26.hafta
26.hafta

Bebeğiniz 36 cm uzunluğundadır. Ciğerleri önemli bir madde olan surfaktan üretmeye başlamıştır. Bu ciğerlerde hava keselerinin oluşması bakımından önemli bir süreçtir.

Hamilelikte 27. ve 28. Hafta

27.hafta
27.hafta

27. Hafta ikinci trimesterin son haftasıdır. Ağırlığı ortalama 1 kg kadardır. Steteskop ile kalp atışını duyabilirsiniz. Bu dönemde hızla kilo almaya başlarlar. Bu durum kırışık görüntünün gitmesine ve daha pürüzsüz görünmelerine neden olur.

28.hafta
28.hafta

28. Hafta üçüncü trimester döneminin başlangıcıdır.


Bunlar da ilginizi çekebilir

Hamileliğin 2.Trimester Dönemi – 13-28 Hafta

Hafta Hafta Hamilelik | Gebeliğin 9 ila 12 Haftası Neler Yaşanıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Hafta Hafta Gebelik

Hafta Hafta Hamilelik | Gebeliğin 21 ila 24. haftası Neler Yaşanıyor?

çinseddi

Çin Seddi Hakkında 10 Gerçek Bilgi