içinde

En Kötüden En İyiye Sıralanmış Emma Watson Filmleri

Emma Watson
Emma Watson

Emma Watson ilk kez şöhretini Harry Potter ve Felsefe Taşı” (2001) ve sonraki yedi devam filminde Hermione Granger‘ı oynayarak kazandı. Serinin dışında Watson, “Güzel ve Çirkin” deki Belle’den (2017) Oscar adayı “Küçük Kadınlar” (2019) filmindeki Meg March’a kadar çeşitli roller de oynadı. Emma Watson’ın filmografisindeki her film Rotten Tomatoes’daki eleştirmen puanlarına göre sıralanmış şekilde bakarsak.

Not: Tüm puanlar yayın tarihinde günceldir ve değiştirilebilir. Kritik puanları olmayan filmler dahil edilmedi.

Emma Watson’ın en düşük reytingli filmlerinden biri “The Circle”(2017)

Rotten Tomatoes puanı: %15

The Circle'da Emma Watson
The Circle’da Emma Watson

Özet: Dave Eggers’ın romanından uyarlanan “The Circle”, teknoloji devi Eamon Bailey’nin (Tom Hanks) gözetiminde çalışmaya başlayan Mae’yi (Watson) anlatıyor. Çığır açan teknolojisi, onu kişisel özgürlük ile devrimci bir deneye katkıda bulunma arasında seçim yapmaya zorluyor.

İlgi çekici bir öncül üzerine inşa edilen ancak ilgi çekici bir komplo ile takip edemeyen “The Circle” eleştirmenler tarafından ezildi.  David Sims The Atlantic için yazdığı yazıda bir yergi olarak “The Circle’ birkaç kıkırdamaya değebilirdi, ancak çok ciddi bir drama olarak, tamamen farklı bir şekilde gülünç,” diye not düşmüştür.

Aktris “Regression”da Angela Gray’i canlandırdı. (2016)

Rotten Tomatoes puanı: %15

Regression'da Emma Watson
Regression’da Emma Watson

Özet: 1990’larda Minnesota’da geçen “Regression”, Angela Gray (Emma Watson) ve babası John (David Dencik) üzerine odaklanan korkunç bir suçu ortaya çıkarmak için çalışan Dedektif Bruce Kenner (Ethan Hawke) ve psikolog Kenneth Raines’i (David Thewlis) anlatıyor.

“Regresyon” ile ilgili incelemeler birinci sınıf bir kadroya rağmen büyük ölçüde olumsuzdu. Bazı eleştirmenler, dağınık olay örgüsünü ve yüzeysel karakterleri en büyük kusurlar olarak gösterdi. Robert Abele Los Angeles Times’a yazdığı “Regression” eleştirisine “İyi niyetli bir ciddiyet, çok da korkunç olmamasının yanı sıra çok da gizem içermeyen bir gizem filmi olan ‘regression’ ı parçalarına ayırıyor” şeklinde eklemiş.

“Colonia” (2016) filminde Lena idi.

Rotten Tomatoes puanı: %26

Colonia Filminde Emma Watson
Colonia Filminde Emma Watson

Özet: Gerçek bir hikayeye dayanan “Colonia”, Lena’nın (Emma Watson) erkek arkadaşı Daniel’i (Daniel Brühl) eski bir Nazi liderliğindeki meşhur tarikat Colonia Dignidad tarafından kaçırıldığından şüphelenmesinin ardından kurtarma yarışını anlatıyor.

Birçoğu Daniel Brühl ve Emma Watson’ın oyunculuk yeteneklerine övgüde bulunsa da, bazı eleştirmenler genel olarak samimiyetsiz görünen filmin doğasının ötesine bakamadı. Glenn Kenney RogerEbert.com için yazdığı yazıda “Emma Watson ve Daniel Brühl ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar ve Nyqvist de güçlü bir kötü adam oluşturmuş, ancak ‘Colonia’ çok fazla seviyede yol almak isteyen bir film ama çoğunda başarılı olamıyor.” diye not düşmüştür.

“The Tale of Despereaux” (2008) ‘de Prenses Pea’yi seslendirdi.

Rotten Tomatoes puanı: %57

Emma Watson Prenses Bezelye'yi seslendirdi.
Emma Watson Prenses Bezelye’yi seslendirdi.

Özet: “The Tale of Despereaux” adlı animasyon macerasında, Despereaux adında küçük ama cesur bir fare (seslendiren Matthew Broderick) yalnız Prenses Pea ( Seslendiren Emma Watson) ile arkadaş olur. Pea kaçırıldığında, Despereaux harekete geçer.

Karakterler ve çok fazla düğüm ve dönüşle dolu bu animasyon hikayesi eleştirmenleri yıprattı. Ben Mankiewicz At The Movies için yazdığı yazısında “Sanki “Ratatouille” ve “Upstairs Downstairs” arasında bir tür olmaya çalışmış ancak herhangi bir düzeyde gerçekten işe yaramadı.” diye eklemiş.

“The Bling Ring” de (2013) Nicki rolünü oynadı.

Rotten Tomatoes puanı: %59

The Bling Ring'de Emma Watson
The Bling Ring’de Emma Watson

Özet: Gerçek bir hikayeye dayanan “The Bling Ring”, ünlülerin evlerine giren ve eşyalarını çalan bir grup Hollywood gencini anlatıyor.. Açgözlülükten etkilenen grup, asi Nicki (Emma Watson) suçüstü yakalanana kadar kontrolden çıkar.

Film, canlandırdığı insanlar kadar sessiz görünse de, eleştirmenler Sofia Coppola’nın senaryosunun keskinliğini ve filmin sinematografisinin güzelliğini övdü. Cath Clarke, Time Out için “Bu, şöhret takıntısının acayipliğinin komik, keskin bir tasviri,” diye yazdı. “Hikaye, gerçek olmasaydı kulağa çirkin gelirdi.”

Disney’in canlı aksiyon filmi “Beauty and The Beast” (2017) ‘de Emma Watson, Belle karakterini canlandırdı.

Rotten Tomatoes puanı: %71

Güzel ve Çirkin'de Emma Watson
Güzel ve Çirkin’de Emma Watson

Özet: “Güzel ve Çirkin” in canlı aksiyon uyarlamasında Belle, (Emma Watson) babasını yakalayıp yerine geçmesi için yalvaran Canavar (Dan Stevens) ile yüzleşir. Büyülü nesnelerle dolu bir kalede esir tutulan Belle, Canavar’la arkadaş olmaya ve onu bir zamanlar olduğu gibi görmeye başlar.

Birkaç eleştirmen, filmin bilgisayar tarafından üretilen efektlere çok fazla dayandığını düşündü, ancak çoğu Emma Watson’un liderliğindeki topluluk kadrosundan etkilenmişti. Anthony Lane, The New Yorker için “Tamamen maharetiyle ezici ve yalnızca en sert izleyici böylesine kapsamlı bir şekilde pazarlanan büyünün saldırısına direnebilir” diye yazdı.

Oyuncu “Noah” (2014) filminde Ila’yı canlandırdı.

Rotten Tomatoes puanı: %76

The Noah Filminde Emma Watson
The Noah Filminde Emma Watson

Özet: “Noah” da bir baba (Russell Crowe), karısı Naameh’i (Jennifer Connelly), evlatlık kızları Ila’yı (Emma Watson) ve üç oğlunu (Logan Lerman, Douglas Booth ve Leo McHugh Carroll) yıkıcı bir su baskınından ve büyük bir gemi inşa ederek korur.

Bazı eleştirmenler olay örgüsünden yorulmuş olsa da, çoğu yönetmen Darren Aronofsky’nin kısa bir süre içinde çok sayıda İncil kısmına yer verme becerisinden etkilendi. Chicago Reader için Ben Sachs, “Sergilenen tüm ileri teknoloji şovmenliklerine rağmen, Noah and the Ark’ın bu yeniden anlatımı Eski Ahit ile edebi bir metin olarak bağlantı kurmak için ciddi bir çabaya işaret ediyor” diye yazdı.

“Harry Potter ve Ölüm Yadigarları – Bölüm 1” (2010) ‘da Hermione Granger’dı.

Rotten Tomatoes puanı: %77

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 1'de Emma Watson
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 1’de Emma Watson

Özet: J.K’nin kitaplarından uyarlanan “Harry Potter” film serisinin yedinci bölümünde Rowling, Harry (Daniel Radcliffe), Hermione (Watson) ve Ron (Rupert Grint), Lord Voldemort’u (Ralph Fiennes) yok etmenin bir yolunu ararken Hogwarts’ı geride bırakır.

Eleştirmenler, tek başına bir hikayeden çok bir öncü gibi görünse bile, ana oyuncu kadrosunu ve filmin sessiz anlarını alkışladı. David Elliott, San Diego Reader gazetesi için “Olgunlaşan performanslar bir bonus, ancak önemli olan şey gösteri ve şimdiye kadar ondan yapılabilecek herhangi bir tema parkından çok daha zengin görünüyor,” diye yazdı.

“Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı”nda (2007) Hermione olarak devam etti.

Rotten Tomatoes puanı: %77

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nda Emma Watson
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nda Emma Watson

Özet: “Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı” nda Harry (Daniel Radcliffe), Hogwarts’ta beşinci yılına girer ve Lord Voldemort’un (Fiennes) dönüşünün önsezileri tarafından işkence görür. Hermione (Emma Watson) ve Ron (Rupert Grint) yanındayken ,üçlü, Sihir Bakanlığı ve yeni Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmenleri Dolores Umbridge’in (Imelda Staunton) söylentileriyle mücadele ediyor.

Film bazı yerlerde gecikmeli olsa da, eleştirmenler olgunlaşan oyuncu kadrosuna ve kalan dört “Harry Potter” filmini yönetecek olan yönetmen David Yates’in yenilikçi çalışmasına hayran kaldı. Richard Roeper, Ebert & Roeper için “All-star İngiliz oyuncu kadrosundan harika işler alıyoruz ve özel efektler her zamanki gibi akıcı ve kusursuz.”

Hermione rolünü “Harry Potter ve Felsefe Taşı” nda (2001) başlattı.

Rotten Tomatoes puanı: %81

Harry Potter ve Felsefe Taşı'nda Emma Watson
Harry Potter ve Felsefe Taşı’nda Emma Watson

Özet: İlk “Harry Potter” filminde, genç Harry (Radcliffe), sihri öğrendiği ve Hermione (Watson) ve Ron (Grint) ile arkadaş olduğu Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na davet edilir.

Eleştirmenler, büyülü dünyayı ustaca inşa ettiği ve her yaştan izleyiciye hitap ettiği için “Harry Potter ve Felsefe Taşı” na hayran kaldılar. Jami Bernard, New York Daily News için “Harry Potter’ın beyaz perdeye ilk girişimi sağlam gişe rekorları kırdı” diye yazdı.

“This Is the End” (2013) ‘de Watson kendisi gibi göründü.

Rotten Tomatoes puanı: %83

Emma Watson This Is The End'de
Emma Watson This Is The End’de

Özet: Kendilerinin şişirilmiş versiyonlarını oynayan aktörler James Franco, Jonah Hill, Seth Rogen, Jay Baruchel, Danny McBride ve Craig Robinson, kıyamet komedisi olan film”This Is the End’de dünya sona ererken, hepsi birlikte bir eve giriyorlar. ”

Kendisinin bir parodi versiyonu olarak hareket eden Watson, oyuncuların evini yağmaladığı filmde kısa kamera kesitlerine sahipti. Neşeyle şiddet içeren ve şakalar ve minyatürlerle dolu “This Is the End”, çoğu eleştirmenin görüşlerine göre adrenalin dolu bir yolculuktu. Little White Lies için Chris Blohm, “Kesilmiş bir av tüfeği ile namluyu parçalara ayırdığı kadar namlunun altını kazımayan neşeyle kaba, zevkli ve çocukça bir eğlence” diye yazdı.

Aktris, “My Week With Marilyn” (2011) filminde Lucy’yi canlandırdı.

Rotten Tomatoes puanı:  %83

My Week With Marilyn'de Emma Watson
My Week With Marilyn’de Emma Watson

Özet: Gerçek bir öyküye dayanan “My Week with Marilyn”, yapım asistanı olan Colin Clark’ın (Eddie Redmayne) şaşırtıcı derecede savunmasız olan ünlü aktris Marilyn Monroe’ya (Michelle Williams) yaklaşırken, onun ile geçirdiği yedi günün detaylarını anlatıyor.

Emma Watson, Colin’in çıktığı bir gardrop asistanı olan Lucy olarak filmde yardımcı bir role sahipti. Filmin kendisi basit olmasına rağmen, eleştirmenler Williams ve Redmayne’in başrol performanslarına aşık oldular. Joe Williams, St. Louis Post-Dispatch için “Williams, aşk tanrıçasının kendisinden daha üç boyutlu bir Monroe.” “Gösteri hem tüy ürpertici bir taklit hem de dokunaklı bir esinlenme.”

“Harry Potter ve Melez Prens” te (2009) Hermione’ydi.

Rotten Tomatoes puanı:  %83

Harry Potter ve Melez Prens'te Emma Watson
Harry Potter ve Melez Prens’te Emma Watson

Özet: “Harry Potter ve Melez Prens” te Harry (Radcliffe), Hermione (Watson) ve Ron (Watson), Lord Voldemort güçlenirken, (Fiennes) büyümenin etkisi ve gençlik kalp kırıklıkları ile mücadele ettikleri Hogwarts’ta altıncı yıllarına giriyorlar.

Geniş set parçaları, büyülü özel efektler ve güçlü bir merkezi oyuncu kadrosu ile serinin altıncı filmi eleştirmenleri büyüledi. Lisa Kennedy, The Denver Post için “Gençlerin özlemini ve sevgisini ustaca idare ederek, ‘Melez Prens’ dünyanın sihrinde ve muggle’ında yankılanan kalp ve özlemin gizemlerini manevralar,” diye yazdı.

Watson “Harry Potter ve Sırlar Odası”nda (2002) Hermione’yi canlandırdı.

Rotten Tomatoes puanı:  %83

Harry Potter ve Sırlar Odası'nda Emma Watson
Harry Potter ve Sırlar Odası’nda Emma Watson

Özet: “Harry Potter ve Sırlar Odası” nda Harry (Radcliffe), Ron (Grint) ve Hermione (Watson) ile ikinci yılı için hevesle Hogwarts’a geri döner, ancak kalenin koridorlarında gizlenen cinayetin sırlarını ve fısıltılarını bulur.

Uzun bir çalışma süresine ve bazı ağır dünya inşasına rağmen, “Sırlar Odası” öncüsüne göre daha keskin ve daha akıllı bir film olarak övüldü. Lizzie Rusbridger The Guardian için “‘Harry Potter ve Sırlar Odası’ öncüsünden daha karanlık, daha komik ve daha ince,” diye yazdı.

“The Perks of Being a Wallflower”da (2012) Sam rolünü oynadı.

Rotten Tomatoes score:  %86

Saksı Olmanın Avantajları Fİlminde Emma Watson
Saksı Olmanın Avantajları Fİlminde Emma Watson

Özet: Stephen Chbosky’nin gençlik romanına dayanan “The Perks of Being a Wallflower”, son sınıf Sam (Watson) ve Patrick (Ezra Miller) ile arkadaş olan yeni çocuk Charlie’yi (Logan Lerman) konu alıyor. Onu partiler, uyuşturucular ve “The Rocky Horror Picture Show” ile tanıştırırlar.

Chbosky tarafından yazılan ve yönetilen film, yapımcı ve yetenekli oyuncu kadrosu için olumlu eleştiriler dalgasıyla karşılandı. Ian Buckwalter The Atlantic için şöyle yazdı: “‘Perks’, çok daha deneyimli bir yönetmenin işi gibi görünüyor, herhangi bir sinematik nitelikten ödün vermeden kaynak malzemeye sadık kalmayı sürdürüyor, gerçek duygusallığı ve nostaljiyi tetikliyor.

“Harry Potter ve Ateş Kadehi” (2005) ‘de Watson, Hermione olarak geri döndü.

Rotten Tomatoes puanı: %88

Harry Potter ve Ateş Kadehi'nde Emma Watson
Harry Potter ve Ateş Kadehi’nde Emma Watson

Özet: “Harry Potter ve Ateş Kadehi” nde üçlü Hogwarts’ta dördüncü yıllarına giriyor ve Üç Büyücü Turnuvası açılıyor. Harry (Radcliffe), Ron (Grint) ve Hermione (Watson) ejderhalar, bilmeceler ve birini okul dansına davet etme korkusuyla yüzleşir.

Uzun bir kitaptan uyarlanan “Ateş Kadehi”, kaynak materyalden çok sayıda öğeyi entegre ederken odağı her zaman merkezdeki üçlüye geri getirdi. Christy Lemire, Associated Press için “‘Ateş Kadehi’, bu küçük, daha samimi anlarda, daha büyük set parçalarının şişirilmiş bombardımanından daha etkilidir.”

Oyuncu, “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı” nda (2004) Hermione’yi canlandırdı.

Rottten Tomatoes puanı: %90

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı'nda Emma Watson
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı’nda Emma Watson

Özet: “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı” nda Harry, Ron (Grint) ve Hermione (Watson) ile okula geri dönerken, Voldemort’un değerli destekçilerinden biri olan Sirius Black’in (Gary Oldman)  Harry’nin peşine düşmek için yüksek güvenlikli hapishaneden kaçtığına dair söylentiler dolaşıyor.

Yönetmen Alfonso Cuarón’un yaratıcı gözüyle “Azkaban Tutsağı”, “Harry Potter” evrenine yeni, daha koyu bir ton koydu ve genç oyuncuları yeni sınırlara zorladı. Joe Morgenstern The Wall Street Journal için “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı” için doğru kelime harika – hem büyük hem de küçük harikalarla dolu.”

“Little Women” (2019) filminde Meg March’ı canlandırdı.

Rotten Tomatoes score: %95

Küçük Kadınlar Fİlminde Emma Watson
Küçük Kadınlar Fİlminde Emma Watson

Özet: Louisa May Alcott’un klasik romanından uyarlanan “Little Women” Amerikan İç Savaşı’nın son yıllarında hayatları daha iyiye ve daha kötüye değişen March kardeşleri anlatıyor.

Yaratıcı bir ipte yürüyen yönetmen Greta Gerwig, filme kendi eşsiz enerjisi ve tutkusunu aşılarken kaynak malzemeye sadık kalmayı başardı. Richard Brody, The New Yorker için “Şiirsel bir kaçakçılık çalışması: Gerwig’in kendi kişisel sanatsal fikirlerini, ideallerini ve takıntılarını da yansıtan, sektörün normları dahilinde yapılmış bir film,” diye yazdı.

“Harry Potter ve Ölüm Yadigarları – Bölüm 2” (2011) filminde son kez Hermione Granger’ı canlandırdı.

Rotten Tomatoes puanı: %96

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 2 Filminde Emma Watson
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 2 Filminde Emma Watson

Özet: Son “Harry Potter” filminde, Harry (Radcliffe), Ron (Grint) ve Hermione (Watson), Lord Voldemort (Fiennes) ve Ölüm Yiyenler ordusuna karşı son bir savaş vermek için Hogwarts’a geri döner.

Hem kitap severler hem de film eleştirmenleri tarafından merakla beklenen “Harry Potter ve Ölüm Yadigarları – Bölüm 2” beklentileri aşmayı başardı ve sekiz filmlik seriyi etkileyici bir şekilde bitirdi. Ed Gibbs, Sydney Morning Herald için “Gerçekten destansı, babacan bir seri için büyük bir final , sindirilmesi çok zor olan mükemmel bir veda,” diye yazdı.

En yüksek puanı alan filmi “Ballet Shoes” (2007).

Rotten Tomatoes puanı: %100

Ballet Shoes'da Emma Watson
Ballet Shoes’da Emma Watson

Özet: Noel Streatfeild’in romanından uyarlanan “Ballet Shoes” 1930’ların Londra’sında geçiyor. Eksantrik kiracılarla dolu renkli bir evde bakıcıları Nana (Victoria Wood) tarafından yetiştirilen Pauline (Watson), Petrova (Yasmin Paige) ve Posy (Lucy Boynton) adlı üç öksüz çocuğu konu alıyor.

Orijinal kitabın ışıltılı ve görkemli bir uyarlaması olan TV için yapılan aile draması eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı. Louise Keller Urban Cinefile için “Genç kahramanların aktör, pilot ve balerin olmayı arzulamalarını içeren, bu canlandırıcı hikayede pek çok zevk var” diye yazdı.

Seçkin Seçkiner


Bunlar da ilginizi çekebilir

2019 En İyi Filmleri

Tüm Zamanların En İyi 75 Korku Filmi

En iyi Marvel Filmleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

4 Comments

Mitolojik Karakterler

Mitolojik Karakterler – İşte, Mitoloji Karakter Listesi

Mahatma Gandhi

Mahatma Gandhi Kimdir? Mahatma Gandhi Hakkında Her Şey