içinde ,

Türkiye’de Kamp Yapmak İçin En İyi Yerler

nevsehir
nevsehir

Kamp yapmak geniş bir terimdir ancak işin özünde kampçılık, kentsel yaşamın karmaşasından uzaklaşıp sınırlı bir süre için daha doğal bir ortama geçmenin yoludur. Türkiye’de kamp yapmalık en iyi yerleri keşfetmek için kamp rehberimizin yazdıklarını okuyun.

Makaleye geçmeden okuyabileceğiniz makalemiz:

Kampçılık Nedir? Kamp Nasıl Yapılır? Kamp İçin Gerekli Malzemeler

İşte, Türkiye’de Kamp Yapmak İçin En İyi Yerler

Muğla

Muğla

Muğla, Türkiye’nin en güneybatı kesiminde yer alır ve Marmaris, Fethiye, Bodrum gibi dünyaca tanınan ilçeleriyle ülkenin en popüler turizm yerlerinden biridir. Şehrin popülerliğine rağmen orada kamp yapmak için uygun birçok şaşırtıcı gözden ırak alan vardır. Muğla’daki kamp yerlerinin çoğu da muhteşem manzaralara ve doğal çevreye sahiptir. Kayaköy Sanat Kampı, Kelebekler Vadisi, Katrancı Tabiat Parkı, Dalyan Camping , Faralya Camping ve Aktaş Sahil Kampı özellikle sıcak yaz günlerinde kamp yapmak için meşhur yerlerdir. Muğla’ya uçak bileti, doğal güzelliklerini her yönüyle yaşamanın ilk adımıdır.

İzmir

İzmir

İzmir, Türkiye’nin batısındaki en büyük ve en etkili şehirlerden biridir. Şehir, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin akın ettiği önemli bir yaz durağıdır. İzmir ayrıca Delikli Koyu Kamp Alanı, Ilıca Sahil Kampı, Çanak Köyü Kamp Alanı ve Kaynaklar Kamp Alanı gibi doğanın ortasında birçok birinci sınıf kamp alanına ve el değmemiş koylara ev sahipliği yapmaktadır. Muhteşem bir İzmir deneyimi sizi bekliyor.

Hatay

hatay

Hatay, Türkiye’nin en güney kesiminde yer alır. Muhteşem plajları, kamp yerleri, ve kültürel mirası ile olduğundan daha az değer verilmiş bir turizm yeridir. Şehir merkezi yakınlarındaki ücretsiz kamp alanları için Samandağ Teknepınarı, Dörtyol Topraktaş Yaylası veya Belen Güzelyayla’yı tercih edebilirsiniz. Esenbahçe Kamp Alanı ve Orient Kampı da şehir merkezinden kolayca ulaşılabilen iyi alternatiflerdir. Keyifli bir tatilin ilk adımı Hatay’a uçak bileti almaktır.

Nevşehir

nevsehir

Nevşehir, Türkiye’nin orta kesiminde yer alır ve çoğunlukla Kapadokya sayesinde ülkenin en çok ziyaret edilen dünya çapında ilgi çekici merkezlerden biridir. Nevşehir’de de gün doğumunda muhteşem balon turları ile manzaranın tadını çıkarabileceğiniz özgürce kamp yapabileceğiniz birçok alan var. Panorama Camping, Göreme Camping Aqua Park ve Avanos Ada Camping, cüzi bir ücret karşılığında açık hava kampını deneyimlemek isteyenler için keyifli mekanlardır. Nevşehir’e bir uçak bileti bu deneyimi ilk elden yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Balıkesir

balıkesir

Marmara Denizi’nin güney kıyısında yer alır. Birçok muhteşem doğal park, göl ve dağlara ev sahipliği yapar. Balıkesir uçak bileti, dinlendirici kamp alanlarından canlı sahil ilgi çekici merkezlerine kadar şehrin sunduğu şeylerin tadını çıkarmak için harika bir yoldur. Erdek ilçesi ve Kapıdağ Yarımadası bölgede kamp yapmak için ünlü yerlerdir. Kapıdağ Kamp, Erdek Karınca Kamp, Abant Kamp, Mysia Beach Kamping ve Çamlıkaltı Piknik & Kamp yaz aylarında tercih edilen yerlerdir.

Selim Demir


Bunlar da ilginizi çekebilir

Kampçılık Nedir? Kamp Nasıl Yapılır? Kamp İçin Gerekli Malzemeler

Çocuklar İçin Eğitici Kamp Aktiviteleri

Pirelerden Doğal Yollarla Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

3 Comments

Kamp

Kampçılık Nedir? Kamp Nasıl Yapılır? Kamp İçin Gerekli Malzemeler

cenevre

Dünya’da Kamp İçin En İyi Yerler