içinde

“The Office” Dizisi Hakkında Bilmediğiniz 20 Gerçek Bilgi

The Office
The Office

Sevilen tv dizisi The Office (2005-2013) bir kağıt şirketi çalışanlarını ekranlarımıza taşıyarak Golden Globe ve Emmy ödülleri kazanmıştır.

The Office
The Office

İşte The Office dizisi hakkında bilmedikleriniz:

 • Dizinin en meşhur karakteri olan Dwight Schrute’i canlandıran Rainn Wilson seçmelere Michael Scott karakterini canlandırmak için katılmıştı. Sonrasında Michael Scott karakteri Steve Çarell tarafından canlandırıldı.
 • Jim rolündeki John Krasınski ve Ryan rolündeki B. J. Novak newton,Massachusettes de beraber aynı liseye gitmişlerdir. 1997 yılında Güney Newton Lisesi’nden mezun olmuşlardır. Buna ek olarak aynı beyzbol küçükler liginde oynamışlardır. Aynı zamanda Andy rolündeki Ed Helms ve Kevin rolündeki Brain Baumgartner birer yıl arayla The Westminster Lisesi’nden mezun olmuşlar.
 • Birçoğumuz farketmemiş olabiliriz ama “The Office”, Ricky Gervais’in başrolünde yer aldığı The office adlı BBC komedisine dayanmaktadır. Krasınski nin İngiltere’de çoktan birçok hayran kitlesi oluşmuştu.
 • Dünder-Mifflin setinde masanın üzerinde duran bilgisayarların gerçekten internet bağlantıları vardı. Birçok oyuncu arka planda internette gezindiklerini itiraf etmiştir.
 • Paul Lieberstein tarafından hayat verilen insan kaynakları müdürü olan Toby rolü aslında tek çekimlik bir rol olacaktı. Leberstein’ın daha önce hiç oyunculuk deneyimi olmamıştı. Sonrasında NBC müdürü Kevin Reilly bölümü izledikten sonra Toby nin dizide yer almasına karar verdi. Sessiz sakin bir hayatı olan Lieberstein sonrasında birkaç bölümü yazıp yönetmiştir. Lieberstein’ın yazıp yönettiği bölümlerde Toby karakteri oldukça az sahne almaktadır.
 • Pam karakterini canlandıran Jenna Fişcher (dizide Jim karakteri ile nişanlanmıştı.) Dizi bitene kadar set dışında dahi nisan yüzüğünü takmıştır.Hatta seri bittikten sonra taktiği da görülmüştür.
 • Scranton Welcomes You tabelası Central City Expressway’den Scranton’ın Steamtown bölgesinde yer alan bir alışveriş merkezinin Yanına insanların resim çekinebilmeleri için taşınmıştır.
 • Programın açılışında yer Alan Scranton, Pennsylvania görüntüleri John Krasınski tarafından çekilmiştir. Jim karakterini canlandıran John bölgede araştırma yaparken arkadaşlarıyla beraber görüntüleri çekmiştir.
 • Krasınski 3. Sezonun yarısında 1920 erde geçen Leatherheads adlı bir film için sakini kestirdiği için peruk takmak zorunda kalmıştır.
 • Dizide yer alan Poor Richards Pub kağıt fabrikasının bulunduğu Scranton-Pennsylvania da yer alan gerçek bir bardır. Scranton’ın güneyinde Lanes Bowling adlı bir vadide yer almaktadır.
 • Steve Carrel rolünü canlandıran Michael Scott’in ofisinde duvarda asılı olan yönetici sertifikası üzerinde yazdığına göre onu kaliteli şeyko kronometresine sahip biri olarak göstermektedir. Açıkça kandırılmıştır.. 🙂
 • Ayrıca Michael ın ofis masasında yer alan İngiltere bayrağı Steve Çarell tarafından koyulmuştur, sıklıkla izlediği ve dizinin orjinali olan the office dizisine ithafen.
 • Ofisin adresi 1725 Slough Caddesi’dir. Bu adreste orijinal the office dizisine ithafendir. Scranton’da böyle bir adres yoktur.
 • Dizide sıklıkla görünen Crystal Club sodaları Scranton da farklı aromalı sodalar üreten bir fabrikaya aittir.
 • Dwight’ın masasında, depodaki forklift üzerinde ve Micheal ın patronunun ofisinde görünen “Froggy 101” stickerları Scranton ın en çok dinlenen radyosunun logosudur.
 • Dizinin yaratıcılarından Greg Daniels dizide bahsi geçmeden önce kuzeydoğu şehirlerinde Dünder Mifflin şubeleri oluşturmuştur.
 • Daniels aslinda diziyi NBC ye değil FX veya HBO ya satmak istemiştir. Fakat arkadaşları sonrasında onu ikna etmiştir.
 • Rain Wilson (Dwight) in diziden ayrılarak The Farm adlı ayrı bir projeye başlaması düşünülmüştür. Şirket Sabri adlı firma tarafından satın alındığında yeni bir Dwight olacaktı. Bunların yerine Moşe gelerek Dwight ın garip, satış pazarlamacı kuzeni geldi. Moşe rolünü canlandıran Michael Schur aynı zamanda Parks in ve Amy Poehler in başrolünü oynadığı Recreation ın yaratıcılarından biridir. Bu dizilerin yapımıyla meşgul olduğu zamanlar, Moşe karakteri ortaya çıkıyor.
 • Dizinin açılışında gösterilen sarı işaretli dosya LA belediyesinin 12.22 kısmına aittir.
 • Kurgusal bir kağıt fabrikası olan Dünder Mifflin Scranton doldukça popülerdir ki bölge hakkında yapılan yatırım reklamlarında yer alır. Turizm amaçlı ziyaretlerle Scranton a oldukça katkısı dolmuştur.

  The Office
  The Office

Bonus;

“Yemek Partisi” bölümünde, Jan tarafından çalınan “that one night” şarkısı onun Hunter isimli eski asistanına tek gecelik ilişkilerinden sonra yazılmış bir şarkıdır. Şarkı The New Pornographers’dan Todd Faney tarafından seslendirilmiştir. Şarkının sözlerinin yazılması istenip sonrasında yapımcılar tarafından kendisine geri verilmiştir. Ayrıca dizide yayınlanacağı bölüm için de amatörce seslendirilmesi istenmiştir. Birkaç ay sonra şarkıyı teslim ettiğinde yapımcılar biraz daha cilalı bir versiyon istemişlerdir. Fakat sonradan ilk kaydı kullanmışlardır.

Gizem Sevtak Korkmaz


Bunlar da ilginizi çekebilir

“George Orwell 1984” Kehanet Kitabını Neden Hala Okuyoruz?

Stephen King Biyografi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 Comments

Anaximander

Anaximander Kimdir? Bilime Katkıları

Gün Batmı ve Ayın Doğuşu

Gün Batımını ve Ayın Doğuşunu Aynı Anda İzleyebilir Misiniz?