içinde

Muradına Eren Elon Musk’ın Twitter’da Yaptığı Değişiklikler

Son ayların en büyük gündemlerinden biri olan Twitter’ı satın alma işlemleri sonunda tamamlandı. Twitter’ı satın almasıyla ilgili bahsi geçen Elon Musk, sonunda muradına ererek Twitter’ı satın aldı. Twitter’ı satın alır almaz işe üst yöneticileri işten çıkarmakla başlayan Musk’ın bu hamlesi büyük tepkilere ve tartışmalara yol açmıştı.

Satın alma işlemini “Kuş artık serbest” tweeti ile duyuran Musk’ın yapacağı değişiklikler merak konusuydu. Birçok kullanıcı ve yöçnetici bu satın almadadan endişe duyarken bazı çevreler tarafından da bu yeni değişim olumlu karşılandı.

İlk değişim olarak Twitter’ın giriş sayfası değiştirildi. ‘Dünya’da neler olup bittiğini görmek için hesabınızı oluşturun veya giriş yapın’ yazısı yerine direkt oalrak keşfet sayfası çıkıyor.

İkinci bir değişim olarak da karakter sınırının kaldırılması oldu. Henüz somut bir adım atılmasa da Elon Musk, sınırsız tweet atma deneyimine olumlu bakıyor.

Bir diğer değişiklik ise Elon Musk’ın onaylı hesaplara belirli bir ücret getirmesi. Artık mavi tık almak için para ödememiz gerekecek.

Son olarak kendince bir demokrasi amacı güden Musk, Vine’ı geri getirme konusunu takipçilerine bir anket üzerinden sordu. Reels ve Tiktok’un pazarı ele geçirildiği düşünüldüğünde böyle bir hamle hiç de fena olmayabilir.

Twitter’ı sürekli özgürleştirdiğini her şeyin daha legal olduğunu savunan Musk’a genel olarak devlet yetkilileri olumlu dönüşler yaptı. İlerleyen günlerde Musk’ın bu konuda ne kadar samimi olduğunu da önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

One Comment

wakanda forever

Büyük Beklenti Uyandıran Wakanda Forever Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Migos’un Ünlü Üyesi Rapçi Takeoff Başından Vuruldu