içinde

Bu Kahverengi Böceği Evinizde Görürseniz Üzerine Basmayın

Bu Kahverengi Böceği Evinizde Görürseniz Üzerine Basmayın

Evinizde ürkütücü bir böcek gördüğünüzde, ilk içgüdünüz onu ezmek olabilir. Ancak uzmanlar bunun her böcek için doğru bir hareket olmadığı konusunda uyarıyor. Uzmanların özellikle adım atma dürtüsüne direnmeniz gerektiğini söylediği bir hata var.

Bu böceği evinizden çıkarmak için belirli talimatları uygulamanız gerekir; aksi takdirde durum hızla daha da kötüleşebilir.

Uzmanlar, Hangi böceği ezmekten kaçınmanız gerektiğini öğrenmek ve daha hoş olmayan kokular için okumaya devam edin..

Bu Kahverengi Böceği Evinizde Görürseniz Hemen Kurtulun
Bu Kahverengi Böceği Evinizde Görürseniz Hemen Kurtulun

Kokuşmuş böceklere basmayın.

Kokuşmuş böcekler (Halyomorpha halys), her iki tarafında üç bacağı olan, yaklaşık 2 santimetre uzunluğa ulaşan açık kahverengi oval veya kalkan şeklinde böceklerdir. Uzmanlar, kokuşmuş bir böceğin üzerine basmamanız gerektiği konusunda uyarıyorlar çünkü adlarına uygun yaşamak evinizi kokutabilir.

Smith’s Pest Management başkanı Zachary Smith , “Çok keskin bir koku yayma eğiliminde olduklarından, ne pahasına olursa olsun kokuşmuş böcekleri ezmekten kaçının” diyor.

Ayrıca üzerlerine basmasanız bile, sadece kendilerini tehdit altında hissetmelerini sağlamak aynı zamanda kokuşmuş bir koku salmalarına da neden olabilir.

Bu Kahverengi Böceği Evinizde Görürseniz Hemen Kurtulun
Bu Kahverengi Böceği Evinizde Görürseniz Hemen Kurtulun. Yoksa kötü sonuçları olabilir.

Paul’s Pest Control Melbourne’deki uzmanlar da benzer tavsiyeler veriyor . “Dikkatli olmalısın!” uyarıyorlar. Kokuşmuş böcekler “tehdit edildiklerinde veya ezildiklerinde kötü kokularını yayarlar.

Bu, onları öIdürmek için böcek iIaçIarına başvurmanız gerektiği anlamına gelir.

Sadece üzerlerine basmayın veya güç kullanmayın.” Ve daha fazla böcek için kokuyla fark edebilirsiniz.

Kokuyu kışkırtmadan kokuşmuş böceklerden kurtulmanın birkaç yolu vardır.

Bu Kahverengi Böceği Evinizde Görürseniz Hemen Kurtulun

Bu hoş olmayan kokuya neden olan korkutucu kokuşmuş böceklerden kaçınmak için onlardan dikkatli bir şekilde kurtulmanız gerekir.

Smith’e göre, onlardan kurtulmanın en iyi yolu “zaten evinizdeyse onları süpürmek” ve ardından vakum torbasını derhal dışarıdaki bir çöp kutusuna atmaktır.

Paul’s Pest Control’deki uzmanlar, eşit miktarda bulaşık sabunu, sirke ve sudan oluşan bir sprey oluşturmayı öneriyorlar.

Onları korkutmadan öIdürmek için bunu kokuşmuş böceklerin üzerine püskürtebilirsiniz, ancak yaklaşık 30 ila 40 dakika sürer.

Ayrıca kapaklı bir kapta kokuşmuş böcekleri yakalamaya çalışabileceğinizi ve onları evinizden uzaklara salabileceğinizi söylüyorlar.

Ancak bu taktik, uçabildikleri için zorlayıcı olabilir ve bu süreçte onları şaşırtma riskiniz vardır.

Daha fazla kokuşmuş böceğin evinize girmesini engellemeye çalışmalısınız.

Bu Kahverengi Böceği Evinizde Görürseniz Hemen Kurtulun

Birkaç kokuşmuş böceğin evinize girdiğini fark ettiyseniz, daha fazla uğraşmak zorunda kalmamak için bazı önleyici tedbirler almalısınız. Smith, ev sahiplerine “bacaların arkası veya dış cephe kaplamanızın etrafındaki gibi çatlak ve deliklerin olduğu evin giriş noktalarını kapatmalarını” tavsiye ediyor.

Haşere uzmanı Natalie Barrett ayrıca nane gibi kokuşmuş böcekleri uzaklaştıran kokulu esansiyel yağların kullanılmasını önerir. “Onları öIdürmeyecek, ama kesinlikle onları uzak tutacak” diyor.

Sorun devam ederse, bir iIaçIamacı çağırmalısınız.

Evinizdeki tüm delikleri tιkamak ve uçucu yağlar kullanmak, kokuşmuş böceklerin içeride yollarını bulmasını engellemeye yardımcı olmazsa, muhtemelen bir iIaçIamacı çağırmanın zamanı gelmiştir.

Smith, “Bir profesyonel, sorunun kökünü saptayacak ve kokuşmuş böcekleri evinizden etkili bir şekilde ortadan kaldırmak için bir plan oluşturacaktır” diyor.

Bir iIaçIamacı ile temas kurmak için çok uzun süre beklerseniz, istila daha da kötüleşebilir ve kontrol edilmesi zorlaşabilir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Fizikçiler

En Ünlü Fizikçiler ve Buluşları Listesi