içinde ,

Bir Kadının Size Yaklaşmak İstediği 6 İşaret

O kadın da seni istiyor mu ? İşte 6 belirtisi.  

Bir Kadının Size Yaklaşmak İstediği 6 İşaret
O kadın da seni istiyor mu ? İşte 6 belirtisi.  

Bir zengin züppesinden sadece “İlişkim var” cevabını aldığım ve içinde bulunduğum birkaç tuhaf durum sonrasında arkadaşlarımın tavsiyelerini almaya karar verdim. Arkadaşlarım haftalardır çıkma teklifi aldı ya da dansa kaldırıldı, ben ise masa başında konu mankeni gibi bekledim.

Ne erkeklere karşı yaklaşımım ne de onların bana yaklaşmasını beklemek işe yaramamıştı. Çaresiz ve ümitsiz hissediyordum.

Bir gün bir erkek arkadaşım bana erkeklerin kızlara yaklaşılması gereken doğru zamanı bilmediklerini söyledi ve şöyle devam etti “Bir kız görüyoruz ve onun çok ateşli olduğunu düşünüyoruz.

Bir Kadının Size Yaklaşmak İstediği 6 İşaret
O kadın da seni istiyor mu ? İşte 6 belirtisi.

Yanına gidip ayartmaya çalışıyoruz ve reddediliyoruz. Halbuki bizi isteyen ve şansımızı onlarda denememiz gereken 20 ateşli kız olabilirdi. Ama onları keşfetmemizi sağlayacak herhangi bir ipucumuz yok.”

Bir kadın içine kapanıksa ve ilk adımı erkekten bekliyorsa ya da diğer sebeplerden dolayı ilk adımı o atmıyorsa erkeklerin birazdan bahsedeceğimiz ve kadınların dışa vurduğu 6 işarete dikkat etmeleri gerekir. Kadınlar aslında oldukça açıktır, ama onların vücut dillerine dikkat etmezseniz verilen mesajı kaçırırsınız.

1- Bulunduğu Ortamda Etrafını İnceler

Bir kadın yalnız kalmak istiyorsa kulağında kulaklık telefonuna, laptobuna, kitabına ya da o esnada kiminleyse ona  odaklanmış olacaktır. Fakat ilgi bekleyen bir kadın çevresinde kimin olduğunu ve ne olup bittiğini görmek için etrafına bakacaktır. Bu bir anlık göz atma şeklinde ya da anlık gürültüye bakma şeklinde değil tüm odanın baştan  aşağı taranması şeklinde ve büyük olasılıkla birden fazla kez olacaktır.

 2- Bakışlarına ve Gülümsemelerine Karşılık Verir

Bir Kadının Size Yaklaşmak İstediği 6 İşaret
Bir Kadının Size Yaklaşmak İstediği 6 İşaret

Bana ilgi duyan ama benim ilgilenmediğim bir erkekle göz göze geldiğimde ne yapıyorum biliyor musunuz ? Hemen kafamı eğip onun olduğu istikamete bakmaktan kaçınıyorum. Araştırmalar erkeklerin kadınların kendilerine karşı olan c*nsel isteklerini abarttıklarını gösteriyor. Bu durum aslında onların kadınlara karşı olan c*nsel arzularının bir yansıması . “Ben istiyorum o halde o da beni istemeli”. Maalesef kadınlar bu durumun tam tersini düşünüyor olabilir.

Erkekler karşı cinse olan ilginin göstergesi olarak kısa bir bakış  atabilir ama kadınlar ilgisini çekmeyen bir erkeğin bakışlarından sakınmak için her şeyi yaparlar. Eğer bir kadın gözlerinin içine 2-3 saniye kadar bakıyor ve gülümsüyorsa, işte bu altın değerindedir.

3- Kadınlar Onlara Her Baktığınızda Kendilerine Çeki Düzen Verirler.

Biz kadınlar kuş gibiyizdir. Gözler üzerimizdeyse saçımızı tarar kendimize çeki düzen veririz. Bir gözlemci ve ilişki uzmanı olarak gerçek hayatta bu tip davranışların bir çok örneğini gördüm. Bunun farkına bir kez vardığınızda bir daha görmeme şansınız olmayacak. Hatta bir keresinde bir arkadaşım yakışıklı bir oğlan görüp küpelerimle oynamaya başlamam üzerine bana dönerek “ neden devamlı küpelerinle oynuyorsun” demesi üzerine aynı davranışları benim de sergilediğimin farkına vardım.

Böyle bir davranışa örnek verecek olursak;

Bir kadına bakıyorsunuz ve o da gözlerinizin içine bakıyor, gülümsüyor, saçları, kıyafeti ve  takılarıyla oynuyorsa çok şanslısınız. Çünkü o kişi sizin ama sadece sizin ilginizden çok memnun .

4- Sadece Sizinle ya da Sizinle İlgili Olan Şeyler Hakkında Konuşur

Diyelim ki bir barda tüm dikkatinizle futbol maçı izliyorsunuz. Yanınızda bir kadın ve şöyle diyor “ Hangi takımın maçı var ? Kaç kaç?” Bu durumda kadın soruyu direkt olarak size soruyor olabilir ya da sizin odak noktanız o esnada maç futbol maçı olduğu için ilginizi çekmek için de sorusunu duyabileceğiniz şekilde ortaya yöneltiyor olabilir.

Ve tabi ki kadın size karşı bu yaklaşımı sergilerken kendisine maçın skorunu söyleyeceğiniz ya da onunla futbol hakkında konuşacağınız umudunu da içinde barındırıyor olabilir .

5-Size Daha Yakın Olmaya Çalışır

Bir kadın sizin ona karşı açılmanızı istiyorsa size daha yakın olabilmek için çabalayabilir. Bar da size yakın olan tarafta takılabilir, arkadaşlarıyla masasını değiştirebilir, size daha yakın tarafta ya da görüş açınıza girdiği yerde dans edebilir ya da tek başına bir noktada onunla konuşmanız için tamamen istekli olduğunu belirtecek şekilde bekleyebilir.

Ben şahsen o kadar ileri gittim ki bir defasında gizlice bakış attığım adamla aynı karede bir fotoğrafımın olması için adamın hemen yanında ki tabela ile selfi çekmek için arkadaşımı ikna ettim .

6-Sizinle Tesadüfen Karşılaşabileceği Durumlar Yaratır

Bir mekana gidersin birde bakmışsın ki hemen yanında o da bir şeyler sipariş veriyor. Tuvaletten çıkarsın ve o da tuvalete doğru yürüyor. Dansa kalkarsın ve bakarsın ki o da dansa kalkmış. Bilardo oynarken devamlı yanından geçiyor.

Tüm bu tesadüfler olurken onun seni istemediğine dair bir ipucunun varlığına da dikkat etmekte fayda var. Bakışlarına ve gülümsemelerine karşılık veriyor mu ? Saçıyla takılarıyla vesaire oynuyor mu ?

Ve işte sizden hoşlanmadığına dair bir ipucu

– Aranıza Bir Şeyler Koyacaktır.

Bir kadına açılmak istiyorsunuz fakat o aniden kollarını bağlıyor, çantasını hemen önüne çekiyor ya da masanın veya sandalyenin size uzak olan tarafından geçiyor, bu tamamıyla sizinle ilgilenmediğine ve aranıza mesafe koymak istediğine dair bir işarettir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda önemseyin ve kendinizi mazur görün.

Erkekler! Yakınmalarınızı duyar gibiyim: “ Kadınlar hayatları boyunca benim onlara açılmamı bekleyecekse ben yalnız kalmayı tercih ederim.” “ Bir kadın bana ilgi duyuyorsa bir zahmet poposunu kaldırır gelir yanıma ve söyler.” “ Kadınlar çok karmaşık. Neden bu kadar can sıkıcılar.”

Evet.Bu durum sizi ne kadar zorlasa da genelde galip gelen kadınlar oluyor. Ve bu serzenişte bulunan kişiler uzun süre yalnız olmaktan yoruldukları ve bir ilişkiye ihtiyaçları duydukları için ilişki uzmanı olarak bana ödüyorlar.

Şunu unutmayın ki: Kolay elde edilen ilişkilerin ömrü kısa olur ve uzun soluklu ilişkiler kolay bulunmaz. Yaklaşım ipuçlarına dikkat edin, yapmanız gereken ufak farklılıklardan şikayet etmeyi bırakın. Deneyin. Sonuçlar sizi şaşırtabilir.

Yazan: Tara Blair Ball – Certified Relationship Coach and Writer. / Çeviri: Tolgahan Seven

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings

One Comment

Karanlık Orman Teorisi; Uzaylıların Neden Temas Kurmadığına Dair Sarsıtıcı Bir Açıklama

Karanlık Orman Teorisi; Uzaylıların Neden Temas Kurmadığına Dair Sarsıtıcı Bir Açıklama

Darwin, Böceklerin Uçma Yeteneğini Kaybettiği Konusunda Haklıydı

Darwin, Böceklerin Uçma Yeteneğini Kaybettiği Konusunda Haklıydı