içinde

4 Metrelik Dev Timsah Midesinde İnsan Kalıntılarıyla Bulundu

Tuzlu su timsahları bugün yaşayan en büyük türdür.
Tuzlu su timsahları bugün yaşayan en büyük türdür.

Hükümet, kalıntıların büyük ihtimalle geçen hafta kaybolan yerel bir balıkçıya ait olduğunu söyledi. Avustralya’nın Queensland kentinin kuzeyindeki bir adada 4,2 metre uzunluğundaki bir timsahın midesinde insan kalıntıları bulundu. Yerel yetkililere göre, kalıntılar muhtemelen 11 Şubat’ta bölgeden kaybolan 69 yaşındaki balıkçı Andrew Heard’a ait. ABC’nin (Australian Broadcasting Corporation) haber sitesine göre, en son Perşembe günü öğleden sonra yatını Hinchinbrook Adası’nda (kuzeydoğu Avustralya kıyılarına yakın) küçük bir balıkçı teknesinde bıraktığında görüldü. O gece geri dönmeyip ve telsizinden yanıt vermeyince Heard’ın eşi yetkilileri aradı.

12 Şubat Cuma sabahının erken saatlerde, botu devrilmiş halde bulundu. Bu timsah saldırısına işaret eden hasarı gösteriyordu. Cuma gecesi, müfettişler bölgede insan kalıntıları buldular; Queensland hükümetine göre, ertesi gün devasa timsahı yakınlarda buldular. Bevredeki yetkililer timsahı ötenazi yaptı. Kesip bağırsaklarındaki daha fazla insan kalıntılarını ortaya çıkardılar.

Timsah

Yerel bir hükümet kurumu olan Queensland Environment, 13 Şubat Cumartesi günkü tweetinde, “Dün ele geçirilen timsahın ortadan kaybolan adam ile ilişkili olduğuna inanılıyor. Tüm endişelerimiz bu zor zamanda aileden yana.” Queensland çevresindeki kıyılar, dünyadaki en büyük timsah türlerine ev sahipliği yapmaktadır: Tuzlu su timsahı (Crocodylus porosus). Queensland Müzesi’ne göre, tuzlu su timsahları 7 m uzunluğa kadar büyüyebilir, fakat nadiren 5 m’yi aşarlar. Hindistan’ın güney kıyılarından kuzey Avustralya’ya kadar batı Pasifik boyunca kıyı sularda yaşarlar ve insanlara saldırdıkları bilinir.

Vice News’e göre, son iki hafta içerisinde Queensland’de iki timsah saldırısı daha bildirildi. Ocak ayının sonlarında, 40’lı yaşlardaki bir adam, Hinchinbrook Adası’nın yaklaşık 160 kilometre kuzeydeki Placid Gölü’nde yüzerken kafasından ısırıldı. Haberlere göre adam, timsahın çenesini elleriyle zorla açtıktan sonra küçük yaralanmalardan kurtuldu. Birkaç gün sonra, 22 yaşındaki bir adam Avustralya’nın en kuzey ucunda yüzerken 3,6 metre uzunluğundaki bir timsah tarafından saldırıya uğradı. Elindeki derin yaralarla hayatta kaldı. Ve ardından timsaha ötenazi yapıldı.

Fatime ABİK

Che Guevara

Che Guevara Kimdir? Che Guevara’nın Hayatı

17,000 Yıllık Büyük Deniz Kabuğu Müzik Aletinin Sesini Dinleyin

17,000 Yıllık Büyük Deniz Kabuğu Müzik Aletinin Sesini Dinleyin